Otoyol ve köprü ücretlerine dev zam: Bugünden itibaren uygulanmaya başlandı

Otoyol ve köprü ücretlerine dev zam: Bugünden itibaren uygulanmaya başlandı

Yerel seçimlerin hemen sonrasında, hükümet vatandaşların ekonomik yükünü artıracak bir karar alarak, otoyol ve köprü ücretlerinde önemli bir artışa gitti. Bu zam, gece yarısından itibaren uygulanmaya başlandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM), halka açık köprü ve otoyollarda uyguladığı ücret tarifesinde önemli bir artış gerçekleşti. Kamuya ait yollar için yüzde 76, özel sektör aracılığıyla yapılan Yap-İşlet-Devret modelindeki yollar için ise yüzde 50 oranında bir zam yapıldığı bildirildi. Bu zamların 15 Mayıs itibarıyla yürürlüğe gireceği açıklandı.

Özellikle İstanbul'daki kritik geçiş noktalarından olan 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerindeki otomobil geçiş ücretleri, 15 liradan 24 liraya yükseltildi. İzmit Körfezi'ni geçen Osmangazi Köprüsü'nde ise minimum geçiş ücreti 290 liradan 399 liraya çıkarıldı. Çanakkale Boğazı'nı aşan 1915 Çanakkale Köprüsü'nde ücret 295 liradan 419 liraya, İstanbul'un kuzeyindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde ise 35 liradan 49 liraya yükseltildi.

Bu zamlarla birlikte, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerindeki en düşük geçiş ücretlerinde yüzde 60, Osmangazi Köprüsü'nde yüzde 37.93, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde yüzde 42.37 ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde yüzde 40'lık bir artış yaşandı.

İŞTE KÖPRÜ VE OTOYOLUN YENİ GEÇİŞ ÜCRETLERİ:

bdfv.jpg

mhg.jpg

wq.jpg

okhm.jpg

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.