İŞKUR açıkladı: Bu girişimcilere 500 Bin TL'ye varan hibe sağlanacak

İŞKUR açıkladı: Bu girişimcilere 500 Bin TL'ye varan hibe sağlanacak

İŞKUR, engelli ve eski hükümlü bireylerin iş kurmalarını teşvik etmek amacıyla sağladığı mali destekleri artırdı.

İŞKUR, engelliler ve eski hükümlüler için önemli bir destek programını sürdürüyor. Program kapsamında, engelli ve eski hükümlü bireylerin mesleki eğitimlerini, iş dünyasına adaptasyonlarını ve kendi işlerini kurmalarını finanse eden idari para cezalarından oluşan bir fon kullanılıyor. Özellikle Muğla bölgesinde, engelli ve eski hükümlü vatandaşlar ile korumalı işyeri sahiplerine yönelik olarak 500 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacak. Bu destekler, 2024-2 Dönemi Proje Başvuruları çerçevesinde, 16 Nisan itibarıyla e-Devlet platformu üzerinden kabul edilmeye başlandı.

hfn.jpg

Engelli girişimcilere yönelik projeler için 400 bin lira tutarında bir hibe desteği öngörülüyor. Bu destek, kuruluş işlemleri, işletme giderleri ve genel kuruluş masraflarını kapsayacak şekilde tasarlandı. Eski hükümlüler için ayrılan bütçe ise projelerine göre 300 bin lira olarak belirlendi.. Korumalı işyerleri için ise 500 bin lira destek verilecek.

Tüm başvuruların 7 Haziran 2024 tarihine kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmesi gerekiyor. Hizmet Merkezlerine yapılan elden veya posta yoluyla başvurular ise geçerli sayılmayacak. Başvuru şartları arasında, İŞKUR'a kayıtlı olma, geçerli bir sağlık kurulu raporuna sahip olma, 18 yaşını doldurma ve emekli olmama şartları yer alıyor. Ayrıca, başvuracak bireylerin girişimcilik eğitim programından alınmış bir sertifikaya sahip olmaları da zorunlu tutuluyor.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.