O gıdalar denetim altına alındı ‘Bakanlık kararını verdi'

O gıdalar denetim altına alındı ‘Bakanlık kararını verdi'

Ticaret Bakanlığı o gıda ürünleri hakkında kararını verdi. Resmen denetim altına alındı.

Ticaret Bakanlığı’nın kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bakanlık o gıda ürünlerini kalite denetimi kapsamına aldı

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlığı tamamlanan "Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatında ve İthalatında Ticari Kalite Denetimi Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

2352862-620x349.jpg

Buna göre nektarin ve brokoli denetim kapsamına alındı. Yurt dışı pazarlarda Türk malı imajının güçlendirilmesi ve katma değerli ihracatın artırılması için yaş meyve ve sebze dahil geleneksel tarım ürünlerine yönelik ticari kalite denetimi yapılmaya devam ediyor.

ticaret-bakanligindan-nektarin-ve-brokoli-karari-turk-mali-imaji-guclendirilecek-17157602088595.webp

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme çerçevesinde şeftaliyle ilgili standart değişikliği ve yıllar içinde ihracatta yaşanan artış kapsamında söz konusu tebliğde değişiklikler yapılarak, nektarin ve brokoli de denetim kapsamına alınmasına karar verildi.

Ayrıca "Tıbbi Tanı Kitlerinin İthaline İlişkin Tebliğ" düzenlemesi de alınan kararlar doğrultusunda yürürlükten kaldırıldı.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.