Bayram tatilinin son günü yola çıkacaklar dikkat 3 İlde bu araçların trafiğe çıkması yasaklandı

Bayram tatilinin son günü yola çıkacaklar dikkat 3 İlde bu araçların trafiğe çıkması yasaklandı

3 İlde 9 günlük bayram tatilinin son günü kamyon, çekici ve tankerlerin yola çıkması yasaklandığı valilik tarafından açıklandı.

Bayram sonrası dönüş yolculuğu, araçların yoğun akışıyla devam ediyor. Dokuz günlük tatilin ardından eve dönüşü son ana bırakan vatandaşlar için, yollarda özel önlemler uygulanıyor. Düzce Valiliği'nin yaptığı duyuruda, alınan tedbirler ve sürücülere yönelik açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bayram tatili dönüşü trafik yoğunluğunun önüne geçilmesi vatandaşların güvenli seyahatlerinin sağlanması ve trafik kazalarının azaltılması amacıyla Bolu, Düzce ve Sakarya illeri sınırları içerisinde kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların trafiğe çıkışının sınırlandırılması uygun görülmüştür.

* Bu dahilde bahse konu araç türlerindeki araçların Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu İstanbul istikametine (Bolu-Düzce-Sakarya il sınırları arasında) 14 Nisan Pazar günü Saat 05.00 ile 15 Nisan Pazartesi günü saat 05.00 saatleri arasında araçların geçişine izin verilmeyecek” denildi.
aw181792-02-1-segi.jpg

İSTANBUL VALİLİĞİ DE YASAKLADI

İstanbul Valiliği, büyük araçların 14 Nisan saat 05.00 ile 15 Nisan saat 05.00’e kadar İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceğini duyurdu.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanlığı’nın Trafik Tedbirleri Genelgesi kapsamında, İstanbul’da tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze, meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtlara ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde izin verilecek. Büyük araçların 14 Nisan saat 05.00 ile 15 Nisan saat 05.00’e kadar İstanbul’a girişlerine izin verilmeyecek" dedi.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.