Ünlü Türk kargo şirketi iflas etti 'Beşiktaş ve Galatasaray'ın sponsoruydu'

Ünlü Türk kargo şirketi iflas etti  'Beşiktaş ve Galatasaray'ın sponsoruydu'

Artan enflasyon, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle şirketler birer birer iflas ederken bu sefer ki iflas haberi ünlü Türk kargo şirketinden geldi.

GKN Kargo, futbol kulüpleri arasında yaptığı anlaşmalarla tanınan bir şirketti.

Ancak son zamanlarda mali zorluklarla karşı karşıya kalan şirket konkordato talebiyle mahkemeye başvurmak zorunda kaldı. Şirketin durumunu değerlendiren mahkeme iflasına karar verdi.

Mahkemenin vermiş olduğu bu kararla birlikte 563 milyonluk borçla şirketin tasfiyesine karar verildi. Ancak, 2 araç haricinde şirketin elinde herhangi bir varlığının olmadığı ortaya çıktı.

HALKTV'DEN DİNÇER GÖKÇE'NİN HABERİNE GÖRE;

GKN Kargo, geçen ocak ayında İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne konkordato talebiyle başvurdu. Başlangıçta, şirkete sunulan bir planla toparlanabileceği düşünülmüştü ve mahkeme tedbir amaçlı bir komiser atadı.

Ancak zamanla şirketin mali durumu daha da kötüye gitti ve komiser heyeti, şirketin toparlanma şansının olmadığını belirten bir rapor sundu. Heyetin raporunda ''Şirketin geçici mühlet süreci, alacaklıların durumunu daha da kötüleştiriyor'' ifadeleri yer aldı.

Komiser heyetinin olumsuz raporu sonrasında, şirket için kritik bir duruşma düzenlendi ve mahkeme iflas kararı verdi. Bu, konkordato sürecinin en kısa sürede iflasla sonuçlanan dosyalar arasına girdi.

Toplam 563 milyon liralık borcu olan GKN kargo bu borcunun 50 milyon lirasını, Galatasaray, Beşiktaş, Gaziantep Spor ve Şanlıurfa Spor gibi 4 spor kulübüne olan alacaklardan oluşuyordu. GKN Kargo'nun sponsorluk anlaşmaları yaptığı bu kulüpler, şimdi alacaklı durumuna düştü.

kargo1.jpeg

Şirketin kayıtlı olarak sadece 2 aracı bulunduğunun bilgisine ulaşan mahkeme aynı zamanda şirketin sahibi olan Gökhan Akyürek'in konkordato başvurusundan kısa bir süre önce özel jetle seyahat ettiği bilgisini dava dosyasına ekledi. Bu seyahati gerçekleştiren Vatanjet Havacılık AŞ ise 29 bin liralık alacağını tahsil edemediğini mahkemeye bildirdi.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.