Ünlü GSM şirketinden çalışanlarına kara haber 'Binlerce kişiyi işten çıkaracak'

Ünlü GSM şirketinden çalışanlarına kara haber 'Binlerce kişiyi işten çıkaracak'

Ünlü GSM operatörü nedenlerini açıklayarak çalışanlarını işten çıkaracağını duyurdu.

Vodafone Almanya, önümüzdeki 2 yıl içinde 400 milyon avro tasarruf sağlamak amacıyla bir program başlatıyor. Bu program, 2 bin çalışanı etkileyecek ve personel maliyetlerini azaltmayı, işlerin otomasyona geçirilmesini içeriyor. Şirketin Almanya'da yaklaşık 15 bin çalışanı bulunuyor.

TASARRUF ETMEK İÇİN 2 BİN KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARACAK

Vodafone, Almanya'daki tasarruf programıyla gelecek iki yıl içinde maliyetleri yaklaşık 400 milyon avro azaltmayı ve bunun 2 bin çalışanı etkileyeceğini duyurdu.

Vodafone Almanya tarafından yapılan açıklamada, şirketin daha verimli olmak için dönüşüm programını sürdürdüğü ve gelecek iki yıl içinde yaklaşık 400 milyon avro tasarruf etmeyi hedeflediği belirtildi.

Açıklamada, "Personel maliyetleri, tasarruflar ve yaklaşık 2 bin işin yerinin değiştirilmesi yoluyla azaltılacak. Ayrıca manuel görevler gelecekte artan otomasyon yoluyla gerçekleştirilecek." ifadelerine yer verildi.

Vodafone'un Almanya'da yaklaşık 15 bin çalışanı bulunuyor.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde İsviçre'de çeşitli telekomünikasyon ve internet hizmetleri sunan bir iletişim şirketi olan Swisscom, Vodafone Italia'yı 8 milyar euro karşılığında satın alma planlarını duyurmuştu.

Şirket, bu işlemi İtalyan iştiraki Fastweb ile birleştirerek gerçekleştireceğini belirtti. Anlaşmanın 2025'in ilk çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.