İstanbullu olası depreme ne kadar hazırlıklı Araştırmada dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı

İstanbullu olası depreme ne kadar hazırlıklı Araştırmada dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı

İstanbul'da yaşayanların en büyük endişesi deprem riski olup, bu konuda kendi çabalarıyla önlem almaya çalıştıklarını ortaya koyan 'Büyük İstanbul Depremi Anketi', 408 bin 79 kişinin katılımıyla bir araştırma şirketi tarafından gerçekleştirildi. İşte anket sonuçları...

İstanbul'da beklenen büyük deprem artık "kapıda" olarak nitelendiriliyor, bu da şehrin sakinlerinin öncelikli endişesinin deprem hazırlığı olduğunu gösteriyor. Araştırmalar, İstanbulluların depreme karşı kendi başlarına önlemler almaya çalıştıklarını ortaya koyuyor.

24102023075016-5972407-7-50.jpg

2019 seçim vaatleri ve kentsel dönüşüm konuları hala tartışma konusu olurken, Özdemir Araştırma Şirketi'nin gerçekleştirdiği geniş çaplı anket, şehir sakinlerinin deprem konusundaki endişelerini ve hazırlıklarını detaylandırıyor.

10-25 Mart tarihleri arasında yapılan bu anket, telefon aracılığıyla 408 bin 79 kişiye ulaşarak, İstanbulluların deprem korkusunu ve bu konudaki hazırlık süreçlerini belgelemiştir. Anket sonuçları, İstanbul halkının deprem konusunda ne kadar kaygılı olduğunu ve bu doğal afete karşı nasıl bir hazırlık içinde olduklarını açıkça göstermektedir.

İstanbul'un çeşitli yaş, cinsiyet, ilçe ve etnik kökenlerini temsil eden katılımcılarla yapılan geniş çaplı ankette, İstanbulluların olası büyük bir depreme karşı kişisel olarak aldıkları önlemler ve devletin bu konudaki çalışmaları değerlendirildi.

.İSTANBUL HALKININ YARISINDAN FAZLASI DEPREM TOPLANMA ALANLARINI BİLMİYOR

Araştırma sonuçları, İstanbul halkının %83,7'sinin beklenen büyük depreme yönelik yeterli hazırlık yapılmadığını ortaya koydu. Ankete katılanların %38,6'sı deprem tatbikatlarına iştirak etmiş, %27,2'si acil durum çantasını hazırlamış ve %45,1'i de toplanma alanlarını öğrenmiş durumda. Anket sonuçları, İstanbulluların depremi öncelikli bir mesele olarak gördüklerini ve kendi çabalarıyla bu felakete hazırlanmaya çalıştıklarını gösteriyor. Büyük İstanbul Depremi Anketi'nin bulguları, Özdemir Araştırma Şirketi'nin sosyal medya platformları üzerinden duyuruldu.

aw170864-01.jpg

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.