Seyirci jokerine katılmadı kendi cevabını verdi Kim Milyoner Olmak İster'de Berk Göktaş'ın 5 Milyon TL'lik final sorusu gündeme oturdu

Seyirci jokerine katılmadı kendi cevabını verdi Kim Milyoner Olmak İster'de Berk Göktaş'ın 5 Milyon TL'lik final sorusu gündeme oturdu

Berk Göktaş, "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında finale kalarak 5 milyon liralık büyük ödül için sorulan soruya verdiği yanıtla herkesin ilgisini çekti. İşte o heyecan dolu anlarda sorulan, milyonların merakla beklediği 5 milyon TL değerindeki final sorusu...

Boğaziçi Üniversitesi'nin yetenekli Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Berk Göktaş, popüler bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de büyük bir başarıya imza atarak 5 milyon TL değerindeki soruyu görmeye hak kazandı. Yarışmanın bu heyecan verici anında, Göktaş'ın vereceği cevap büyük bir merak konusu oldu. Genç yarışmacının karşısına çıkan bu değerli soru, izleyiciler arasında da büyük bir ilgiyle karşılandı. Berk Göktaş'ın bilgi birikimi ve stratejik hamleleri, onu yarışmanın bu zirve noktasına taşıdı.

gre.jpg

1 MİLYONLUK SORUNUN CEVABINI DOĞRU YANITLADI

Yarışmada finale kalan Berk Göktaş, büyük ödül için karşısına çıkan 1 milyon TL değerindeki "23 Nisan 1920'de açılan TBMM'nin birinci dönem milletvekillerinden hangisi, milletvekili olduğu ille doğru eşleşmiştir?" sorusunda, seyirci joker hakkını kullanma kararı aldı.

"Şıklar ise;,

  • A- Mustafa Kemal Paşa, Antep,
  • B- Kâzım Karaberkir Paşa, Erzurum,
  • C- Miralay İsmet, Malatya
  • D- Fevzi Paşa, Kozan"

şeklindeydi. İzleyicilerin yaklaşık yarısı 'C- Miralay İsmet, Malatya' şıkkını işaretledi. Ancak Berk Göktaş, seyirciye katılmayarak soruya, 'D- Fevzi Paşa, Kozan' yanıtını verdi ve bu doğru seçimle milyoner oldu. "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında, Berk Göktaş şimdi de 5 milyon TL'lik final sorusunu görmeye hak kazanarak, büyük bir başarıya imza attı.

htrge.jpg

BERK GÖKTAŞ KİMDİR?

Berk Göktaş, Boğaziçi Üniversitesi'nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan genç bir öğrencidir. Henüz 19 yaşında olmasına karşın, Türkiye çapında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda göstermiş olduğu üstün performans ile herkesin ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır. Göktaş, YKS'de kazandığı 71.lik derecesiyle sadece akademik alanda değil, aynı zamanda fizik ve uzay bilimlerine duyduğu derin ilgi ile de tanınmaktadır.

'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasında yarışmacı olarak yer alan Göktaş, büyük ödül olan 1 milyon TL'yi kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Ayrıca, yarışmanın 5 milyon TL değerindeki final sorusunu görmeye hak kazanarak dikkate değer bir başarı daha elde etmiştir.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.