Mert Başaran: Çok kazandıracak

Mert Başaran: Çok kazandıracak

Mert Başaran, çok kazandıracak yatırım aracını açıkladı.

Pek çok vatandaş elindeki bir miktar parayı değerlendirmek için bir varlığı satın alıyor. Yatırım amaçlı alınan varlıkları bazen çok kazandırırken bazen de kaybettirebiliyor. Bu noktada uzman isimlerin görüşleri altın gözünde bakılıyor. Ünlü ekonomist Mert Başaran, ise çok kazandıracak yatırım aracının fonlar olduğunun altını çizdi.

YATIRIM FONU NEDİR?

Yatırım fonu, profesyonel fon yöneticileri tarafından hazırlanan çeşitli yatırım araçlarının içinde bulunduğu sistem olarak adlandırılıyor. Fonlar, birçok farklı yatırımcının bir araya gelerek ortak bir havuz oluşturduğu ve bu havuz üzerinden yatırımların yapıldığı bir araç olarak ta karşımıza çıkıyor.

yatirimfonlari-1.png

RİSKLERİ DAĞITABİLİYOR

Yatırım fonları, hisse senedi, tahvil, bono, gayrimenkul gibi farklı yatırım araçlarına yatırım yapabilme imkanını sunuyor. Bu sayede yatırımcılar, tek bir yatırım aracına değil, farklı yatırım araçlarına parasını dağıtarak risklerini azaltma şansı elde ediyor.

BAŞARAN: ÇOK KAZANDIRACAK

Yatırım fonu ise son dönemlerde sağladığı kazançlar ve riskin dağıtabilmesinden dolayı tercih edilmeye başlandı. Ünlü ekonomist Mert Başaran bu konuya ayak basarak, kritik uyarılarda bulundu. Başaran, yatırım fonlarının her ay kazandırmasının çok zor olduğunun ama kaybettirmeyeceğini altını çizdi. Başaran, “Bazen çok kazandıracak bazen de az kazandıracak. Dolayısıyla bütün fonlardan sepet yapmanız gerekiyor” şeklinde konuştu. Ayrıca fon alırken düşüşte olan fonların tercih edilmesinin altını çizen Başaran “Her ay ne düşükse onu almak lazım” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.