Hazine yarın ihaleye çıkacak 2 ihale ve 2 doğrudan satış gerçekleştirecek

Hazine yarın ihaleye çıkacak 2 ihale ve 2 doğrudan satış gerçekleştirecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 15 Nisan Pazartesi günü bono ile tahvil ihalesi gerçekleştirecek, altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının da doğrudan satışını yapacak.

Takvimde belirtilen plana göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenecek ilk satışta, bir yıl (357 gün) süreyle geçerli olacak devlet bonoları sunulacak. Ardından, iki yıl (672 gün) süreyle ve altı aylık periyotlar halinde faiz ödemeleri yapılacak sabit faizli hazine tahvilleri piyasaya sürülecek. Ayrıca, iki yıl (728 gün) vade ile altı ayda bir faiz ödemesi öngörülen altın bonoları ve aynı vadeli, altı ayda bir kira getirisi sağlayacak altın bazlı kira sertifikaları doğrudan satışa çıkarılacak.

fg.jpg

İŞTE AYRINTILAR

  • İlk ihalede 12 ay (357 gün) vadeli hazine bonosu, ikinci ihalede ise 2 yıl (672 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli sabit kuponlu devlet tahvili yeniden ihraç edilecek.
  • 2 yıl (728 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli altın tahvili ile 2 yıl (728 gün) vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satışını gerçekleştirecek.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.