Dev şirketin halka arz tarihi belli oldu

Dev şirketin halka arz tarihi belli oldu
Serbest Piyasa Kurulu, Tarkim'in halka arzında talep toplama tarihini açıkladı.

Halka arz vatandaşlardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu yıl 30 şirket daha halka arz edildi. Halka arzların 14'ü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yapıldı. Haziran, temmuz ve ağustos aylarındaki 14 halka arzın toplam büyüklüğü ise 19 milyar 131 milyon lira seviyesinde gerçekleşti.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), önceki gün Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi'nin 20,90 liradan, Tarkim Bitki Koruma Sanayi'nin 107,50 liradan ilk halka arzını onaylamıştı.

Serbest Piyasa Kurulu (SPK) Tarkim Bitki Koruma Sanayi'nin halka arzında talep toplama tarihi belli oldu.

Yatırımcılar 5-6 Eylül itibariyle talep toplama işlemlerini gerçekleştirebilecek. Tamamen eşit dağıtım ile yapılacak olan halka arz borsada satış yöntemi ile gerçekleşecek. İşlemlere tüm banka ve aracı kurumlardan girilebilecek.

Borsa İstanbul'un Kamu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklama şu şekilde:

"Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahname çerçevesinde, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz edilecek toplam 5 milyon TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 107,50 TL fiyattan 5-6 Eylül 2023 tarihlerinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, TARKM.HE (ikincil piyasada işlem kodu TARKM.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır.

Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir.

TARKM.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 537 milyon 500 bin TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat – zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir."

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.