Velilere kötü haber: Servis ücretlerine zam talebi

Velilere kötü haber: Servis ücretlerine zam talebi
İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar, Ocak veya Ocak'tan önce servis ücretlerine yüzde 40 zam talebinde bulunacaklarını açıkladı.

Canan İSPİR/ KAMU SON HABER

2023-2024 eğitim yılının okul servis ücretleri 0-1 Km 722 TL'den 1200 TL'ye, personelde ise 422 TL'den 640 TL'ye artırılmıştı. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar servis ücretleriyle ilgili yeni bir talepte bulundu.

Bloomberg HT’ye konuşan Sinar, ''0-1 km arasında kalan ilk dilim 1300 TL oldu. Burada yüzde 65’lik bir artış yaşandı ancak kalan dilimlerde yüzde 60’lık artış yaşandı. İlk dilim 1300 TL, 23-25 km ise 3.042 TL. Tabii bunlara yüzde 35 de rehber personel ücreti ekleniyor. Rehber personel ücreti, rehber personelin kullanılması zorunlu olan okullarda uygulanıyor” şeklinde konuştu.

''OCAK AYINI BULMADAN YENİ BİR DÜZELTME OLABİLİR''

İlerleyen zamanda yeni bir düzenleme olabileceğini belirten Sinar, “Herhalde Ocak ayında belki de Ocak ayını bulmadan yeni bir düzeltme olabilir. Bu noktada bu rakamlar çok yüksek ücretler değil aslında. Servis hizmeti özel bir hizmet. 0-1 km 16 çocuk taşıdığınızı düşünürseniz 18-19 bin TL para yapar” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 40 ARTIŞ TALEBİ

Ocak itibariyle enflasyona bağlı olarak yeni bir zam talep edeceklerini bildiren Sinar, konuşmasında şunları söyledi:

''Önümüzdeki dönem için belki Ocak veya Ocak’tan önce bir düzeltme olacaktır diye düşünüyorum. Bu fark da enflasyona bağlı olduğu için bizim tahminlerimize göre yüzde 30-40 civarında bir artış talep edeceğiz”

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.