Ünlü ekonomistten seçim sonrası kıyamet senaryosu 'Faturası çok daha ağır olacak

Ünlü ekonomistten seçim sonrası kıyamet senaryosu 'Faturası çok daha ağır olacak
Ekonomist Serkan Özcan, seçimin ardından iktidara çok sert çıkışta bulundu.

Ekonomist Serkan Özcan, Türkiye'nin ekonomik sorunlarına dikkat çeken ve iktidara çağrıda bulunan bir paylaşım yaptı. Özcan, "Seçim bitti. Millet kararını verdi" diyerek başladığı açıklamasında, ekonomiye odaklanılması gerektiğinin altını çizdi.

Özcan, "Yoksullaştırılan, hiç hak etmedikleri halde açlıkla terbiye edilen tüm toplum kesimlerinde ciddi bir rahatsızlık vardır!" dedi.

Uygulanan ekonomi politikalarının gelecekte daha ağır etkilere yol açabileceği konusunda uyarılarda bulunan Özcan, "Bu nedenle bugün en önemli konu, bu ağır etkileri en aza indirecek ve sosyal istikrarsızlığı yönetebilecek yeni bir 'bölüşüm politikasını' hayata geçirmektir" dedi.

Kötü ekonomi yönetiminde bazı kesimlerin zenginleşirken, geniş halk kitlelerinin yoksullaştığını belirten Özcan, yeni dönemde oluşacak ekonomik yükün her kesim tarafından paylaşılması gerektiğini vurguladı.

Özcan, "Üç haneli enflasyonda %10-15 ile kamu bankalarından kredi kullananlar, KÖİ müteahhitleri, sayısız devlet ihalesi alan şirketler, abartılı imar rantına taraf olanlar vs.

Kısacası kötü ekonomi yönetiminde millet fakirleşirken zenginleşenler! Bunların hepsinin yeni dönemde oluşacak yüke ortak edilmesi gerekir!" ifadelerinde bulundu.

İşte Özcan'ın o paylaşımı:

"İktidara çok samimi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Seçim bitti. Millet kararını verdi. Bu kararı olgunlukla karşılamak ve hiç vakit geçirmeden memleketin temel sorunu olan ekonomiye odaklanmak lazım!

Yoksullaştırılan, hiç hak etmedikleri halde açlıkla terbiye edilen tüm toplum kesimlerinde ciddi bir rahatsızlık vardır!

Daha önce defalarca dile getirdiğimiz üzere bugün uygulanmakta olan nispeten rasyonel politikaların önümüzdeki günlerde çok daha ağır etkileri olacaktır!

Bu nedenle bugün en önemli konu, bu ağır etkileri en aza indirecek ve sosyal istikrarsızlığı yönetebilecek yeni bir 'bölüşüm politikasını' hayata geçirmektir!

Üç haneli enflasyonda %10-15 ile kamu bankalarından kredi kullananlar, KÖİ müteahhitleri, sayısız devlet ihalesi alan şirketler, abartılı imar rantına taraf olanlar vs. Kısacası kötü ekonomi yönetiminde millet fakirleşirken zenginleşenler!

Bunların hepsinin yeni dönemde oluşacak yüke ortak edilmesi gerekir!

Ancak bu yapılırsa, millet bu krizi atlatmak için elini taşın altına koyar!

Bu seçimde millet 'senin hatalarının bedelini yalnız ben ödemeyeceğim' demiştir!

Dilerim mesaj alınmıştır ve bu meseleyi odağa alan yeni bir politika setine ilişkin hazırlıklar başlamıştır!"

ekran-goruntusu-2024-04-02-095706.png

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.