Televizyonda evini gördü soluğu mahkemede aldı

Televizyonda evini gördü soluğu mahkemede aldı

Evrim Akın'ın sunduğu programda evi yenileten kiracıya tazminat şoku.

Ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan problem bu kez farklı bir açıdan cereyan etti. İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan bir davanın tarafları, ev sahibi-kiracı olsalar da dosyanın içeriği diğer davalardan farklı.

HalkTV'de yer alan habere göre, Beşiktaş Nüzhetiye Caddesi’nde bulunan evlerini yurtdışına çıkmadan önce yenileyen Rukiye Molla ile oğlu Tamer Molla, evlerini kiraya verdiler.

Molla ailesi, Beşiktaş’ın gözde bir semtinde bulunan dairelerini diş hekimliği fakültesi öğrencisi Ecem Özsarp’a kiraladı. Özsarp, bir süre sonra, kiracısı olduğu ev için özel bir TV kanalında yayımlanan program ile temasa geçti. Oyuncu Evrim Akın’ın sunuculuğunu yaptığı ‘Evrim Akın ile Ev Kuşu’ programına başvuran Özsarp, oturduğu evin yenilenmesini istedi.

EV BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Sunucu Evrim Akın’ın ziyaret ettiği eve bir süre sonra ustalar girdi. Ev baştan aşağı yenilendi. Evdeki bazı kapılar söküldü; yerine duvar örüldü. Duvar tavanları ve kolonlarda esaslı değişiklik yapıldı. Ev sahipleri de, evde yapılan değişiklikleri TV’de yayımlanmasından sonra haberdar oldu.

DİŞ HEKİMİNE TAZMİNAT DAVASI

Molla ailesi, Ecem Özsarp’a karşı tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, eve önemli ölçüde zarar verildiği öne sürüldü. Dava dilekçesine göre, eve verilen zararın 120 bin TL seviyesinde olduğu öne sürüldü. Dilekçede, TV programının verdiği eşyaların da kiracı tarafından alındığı belirtildi. Dava dilekçesinde, Özsarp’ın dışında programın yayımlandığı TV kanalı ile ilgili programın yapımcısı şirketin de sorumlu tutulması talep edildi.

‘EV DAHA GÜZEL OLDU’

Ecem Özsarp adına yapılan savunmada ise, evin eskisine göre daha güzel hale geldiği öne sürülerek, “Kiralanan ev olduğu gibi iade edildi. Bir zarar söz konusu değil. Davanın reddine karar verilsin” denildi.

Kiracı evin olduğu gibi teslim edildiğini söyledi. Mahkemenin, değişiklik yapılan evde keşif yaptıktan sonra bilirkişi raporu hazırlatması bekleniyor.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.