Spor federasyonları ve kulüplerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Spor federasyonları ve kulüplerden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Kulüpler ve spor federasyonları 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Ümit GÜLÇİÇEK/KAMU SON HABER

Spor camiası 30 Ağustos'ta da tek yürek oldu. Spor federasyonları ve kulüpler, paylaştıkları mesajlarla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. İşte federasyonlar ve kulüplerden gelen mesajlar...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF): "Türk milletinin dünya tarihine geçen bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü kutlamanın haklı onur ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde Türk ulusunun şanlı ordusuyla birlikte yazdığı eşsiz bir kahramanlık destanı, kutsal vatan topraklarının ebedi olarak düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen unutulmaz bir zaferdir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bizlere bu cennet vatanı armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz"

Basketbol Federasyonu: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun, vatanı düşman işgalinden kurtardığı günün 101. yılında, büyük zaferin bütün coşkusunu ilk günkü gibi hissediyor ve yaşıyoruz.

30 Ağustos 1922, aziz milletimizin, tutsaklığı ve işgali hiçbir şekilde kabul etmeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha ispat ettiği tarihtir. Bağımsızlığı karakteri olarak gören önderinin izinde, Türk milletinin verdiği kurtuluş mücadelesi tarihin şanlı sayfalarında yerini almıştır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!"

Voleybol Federasyonu: "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak adına eşsiz fedakarlıklarla verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferi olan Büyük Taarruz'un, 101.yıl dönümünü en içten coşkumuzla kutluyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz."

Güreş Federasyonu: "Büyük Taarruz'un, bağımsızlık mücadelemizin en büyük zaferiyle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Trabzonspor: "30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Galatasaray: "Büyük Taarruz'un zaferle neticelenip Türk'ün vatanını geri alışını müjdeleyen büyük günümüz, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Esaret zincirlerini ilelebet kırdığımız, 1926'dan bu yana her yıl artan bir coşkuyla kutladığımız bayramımız, yetişen nesiller tarafından da gururla kucaklansın, Atamızın hür ve aydınlık yolu Türk Milleti'ne daima ışık tutsun."

Beşiktaş: "Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde başlayan bağımsızlık ve hürriyet mücadelesi, milletimizin azim ve kararlılığıyla 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle taçlanmıştır.

Anadolu topraklarının dünya var oldukça Türk yurdu olarak kalacağını ispatlayan şanlı zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını saygıyla rahmetle anıyorum.

"Büyük zaferler, yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir" diyen bir liderin nesli olmaktan gurur duyuyoruz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti'nin ebediyen bekçisi olacaktır."

Fenerbahçe: "Bugün, tarihimizin gurur dolu zaferlerinden birini kazandığımız 30 Ağustos...

Bugün, Dumlupınar'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında ilan ettiğimiz şanlı zaferimizin günü...

Bugün, 100. yılını büyük bir heyecanla yaşadığımız Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı o en özel tarih...

Tarihten bugüne, kuruluşundan sonsuzluğa, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizin izinden yürüyen Kulübümüz,

Milli değerleri benliğinde hissediyor,

Yarıştığı her alanda ay-yıldızlı bayrağı zirveye taşımaya şiar edinen sporcularıyla zaferlere koşuyor, durmaksızın yeni hedeflere yürüyor!

101.yılında, Büyük Zaferimiz kutlu olsun!

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz!"

Sivasspor: "30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünü kutluyor, zaferin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve milleti uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun"

Kasımpaşa: "Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Gençlerbirliği: "Bir millet savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür." - Mustafa Kemal Atatürk

Başakşehir: "#30Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Anadolu Efes: "Tüm ulusumuzun #30Ağustos #ZaferBayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğruna mücadele veren tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz."


İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.