Oyun tutkunları dikkat! Bilgisayar kadar koltuk da önemli

Oyun tutkunları dikkat! Bilgisayar kadar koltuk da önemli

Bilgisayarından ayrı yaşayamayanların birinci sıkıntısı bel ve boyun ağrıları. Artık oyuncu bilgisayarlarına paralel oyun tutkunları için ergonomik koltuklar öneriliyor.

Bilgisayar başında uzun süre kalanlar sağlıkları için doğru koltuk öneriliyor.

Teknolojik ve ergonomik koltuk ürettiklerini söyleyen EXVEGA Operasyon Direktörü Adem Şen, "Hem oyun deneyimini artırmak hem de uzun vadede sağlık sorunu yaşamamak açısından koltuk seçiminin önemli" dedi.

Teknolojik oyuncu koltuğunun avantajlarına değinen Şen, “Oyunlar için yüksek işlem gücüne sahip bir bilgisayar ne kadar önemliyse ergonomik, kaliteli ve üst düzey deneyim sunan bir oyuncu koltuğu da o denli kritik bir unsur. Birçok uzmanın da dikkat çektiği gibi, uzun saatler bilgisayar başında kalan insanlarda zaman geçtikçe bel ve boyun hastalıkları görülebiliyor. Ayrıca oyuncular, oyun sırasında rahat olmak ve sadece oyuna odaklanmak istiyor. Ancak sıradan ofis koltuklarıyla bu pek mümkün değil" şeklinde konuştu.

Kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için harekete geçtiklerini söyleyen Şen, sözlerine şöyle devam etti:

“Tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, bu doğrultuda inovasyon çalışmaları yapıyoruz. Isıtmalı, ışıklı, hoparlörlü, bluetooth sistemli koltuklar üretiyoruz. Birçok modelimizde bulunan titreşimli masaj yastığı sayesinde uzun süren yayınlarda ve turnuvalarda oyun deneyimini hem sağlıklı hem de keyifli kılıyoruz. Sese duyarlı RGB yoğun led aydınlatma da oyuncularımızın en sevdiği özelliklerin başında geliyor."

“ÇALIŞANLARIN VERİMLİLİĞİNİ EN ÜST SEVİYEYE ULAŞTIRIYORUZ"

Bilgisayar başında çalışan kişiler için de koltuk ürettiklerini belirten Şen, “Sadece oyuncu koltuğu değil, aynı zamanda uzun süre bilgisayar başında olanlar için de çalışma koltukları üretiyoruz. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle çalışanların yaşadıkları sorunları tespit edip nokta atışı çözümlerle ürün geliştiriyoruz. Çalışma koltuklarının sağlık açısından kişilerin vücut şekline ve ölçülerine uygun olması, onları rahat ettirmesi gerekir. Ayrıca uzun süre kullanmaya uygun olmalıdır. Bunun için de birinci sınıf malzeme ve kalitesi yüksek kumaşlar tercih edilmelidir. Isıtmalı, hoparlörlü ve masaj destekli koltuklar, genellikle çalışanlarımızın ilk tercihi oluyor. Özellikle evden çalışan birçok kişi, verimlerini artırabilecek bir ortam yaratmak için bu ürünlere yöneliyor" dedi.

Sektördeki global trendleri takip ederek Türkiye'ye taşıdıklarını vurgulayan Şen, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Tüketicilere teknolojiyi takip ederek en yeni koltuk modellerini sunmak için uluslararası organizasyonlara katılıyoruz. Örneğin 17-21 Mayıs tarihlerinde Modeko Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı'nda yerimizi aldık. Fuar boyunca kurumsal şirketlerden tutun da evinde oyun oynamak için koltuk arayanlara kadar markamıza yoğun bir ilgi olduğunu kaydettik. Tüm ziyaretçilerimize doğru koltuk seçiminin oyun ve çalışan deneyimine katkısını anlattık."

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.