Murat Kurum 'İstanbul'un onurunu birlikte ayağa kaldıracağız'

Murat Kurum 'İstanbul'un onurunu birlikte ayağa kaldıracağız'

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "31 Mart'ta da İstanbul'u 571 yıllık onurunu, gururunu sizlerle birlikte ayağa kaldıracağız" dedi.

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Pendik'te Marmara Motorlu Araç Satıcıları Derneği'nin düzenlediği iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Kurum, "1 Nisan itibarıyla sektörümüzün tüm dinamikleriyle bir araya gelip sorunları teker teker aşacak, yatırımları yapacağız. Bu yatırımlarla birlikte İstanbul'un içindeki o gereksiz yükü şehrin çeperlerine atacağız. Oluşturacağımız lojistik köylerimizle birlikte yine şehrin içinde yaklaşık yüzde 25 olan ağır vasıta trafiğini şehrin kuzeyine alacağız" dedi.

aw168520-04.jpg

AK Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Murat Kurum Marmara Motorlu Araç Satıcıları Derneği'nin (MARMAS) düzenlediği iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi. Programda Kurum'a Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, milletvekilleri, MARMAS Başkanı Hüseyin Aydın ve dernek üyeleri eşlik etti. İftar programında Murat Kurum, bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından Murat Kurum vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı da çektirdi.

aw168520-07-1.jpg

"İSTANBUL'UN 571 YILLIK ONURUNU AYAĞA KALDIRACAĞIZ"

İstanbul'un hizmet edilmesi gereken bir şehir olduğunu belirten Kurum, "Onlar İstanbul'u basamak olarak görsünler, onlar İstanbul'un kaynaklarını çarçur etmeye devam etsinler, onlar milletine değil, başka amaçlar için İstanbul'un beklediği hizmetleri yapmamaya devam etsinler. Biz, İstanbullu hemşerilerimiz bizi nerede görmek istiyorsa, orada olacağız. Bir elimizle metro şantiyelerinde çalışırken diğer elimizle kentsel dönüşümü yapacağız. Bir tarafta vatandaşlarımızın, esnafımızın sorunlarını çözerken diğer tarafta gençlerimizi unutmayacağız. İnşallah 31 Mart'ta da İstanbul'u içine düşmüş olduğu bu durumdan, milletimizle, esnafımızla, işçimizle, emekçimizle, genç kardeşlerimizle birlikte 571 yıllık onurunu, gururunu sizlerle birlikte ayağa kaldıracağız" dedi.

"İSTANBULLULAR, AK PARTİMİZİ VE CUMHUR İTTİFAKIMIZI REKOR BİR OYLA SEÇECEKTİR"

aw168520-06.jpg

İstanbul'un Türkiye Yüzyılı'nda lokomotif şehir olmasını istediklerine değinen Kurum, "Bunun kararını seçimle vereceksiniz 31 Mart'ta sandığa gittiğinizde şu kıyası yapın; bir tarafta 5 yıllık süreçte ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi seçecek, ya da İstanbul'un 39 ilçesinde yuvalarında huzur içinde yaşamayı seçeceğiz. Bu seçimde; ya 5 yılda 5 bin konut bile dönüştüremeyenleri seçecek, ya da asrın felaketinde 3 ayda 180 bin konutun temelini atan bu kardeşinizi seçeceğiz. Bu seçimde, ya milletin kaynaklarını çarçur edenleri seçecek, ya da bizim gibi İstanbul’a 350 milyon lira dev yatırımlar yapanları seçeceğiz. Bu seçimde, ya İstanbul’u trafik çilesine mahkum edenleri seçecek, ya da dev ulaşım yatırımlarıyla trafik sorununu kökten çözecekleri seçecek.

“SADECE BAŞKANI DEĞİL AYNI ZAMANDA DOST OLACAĞIZ”

aw168520-05.jpg

Hülasa, bu seçimde İstanbullular, ya millete verdiği sözleri hatırlamayanları seçecek, ya da 81 ilde verdiği sözleri bir bir yerine getiren bu kardeşinizi seçecek. Ama ben inanıyorum ki, 5 yıldır mevcut İBB yönetimi yüzünden çile çeken İstanbullular, oto galerici kardeşlerim, hizmetin ve eserin adresi olan AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir. Biz nasıl dün olduğu gibi bir olduysak afetlerde milletimizin yardımına koştuysak 1 Nisan'dan sonra da mührü aldığımız zaman her anınızda hep yanınızda olacağız. Hep bize ulaşacaksınız. Sizlerin sadece Başkanı değil, aynı zamanda arkadaşı, dostu olacağız. İnşallah bu şehri, hep beraber yöneteceğiz. Ben sizlere Murat Kurum sözü veriyorum.

aw168520-02.jpg

Sizlerin gönül dostu olacağıma, bu kardeşliği yapacağıma burada söz veriyorum. İstediğiniz zaman o Saraçhane'nin kapısı sizlere açık olacak. Gittiğiniz her yerde gönül rahatlığıyla Murat Kurum kardeşimiz bizim yanımızda diyebilirsiniz. Buradan bir duyuru yapmak istiyorum. Pazar günü saat 14.00'da Sayın Cumhurbaşkanımızın da tefrişleriyle Yeniden İstanbul mitingi yapacağız. Orada 31 Mart bayramımızın provası olacak. Orada birlik ve beraberlik içerisinde İstanbul'umuz için inşallah hep birlilte coşkuyu yaşayacağımız bir gün olacak. Pendik'te de Ahmet Cin Başkanımıza desteklerinizi bekliyoruz. İnşallah ilçede Ahmet Başkanımla, Büyükşehir de İstanbul'un Murat'ıyla birlikte 31 Mart akşamı İstanbul'a güneş açacak" dedi.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.