Konak Belediyesinin sergisi Kartal’da açıldı

İzmir Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Tarihi Birimi’nin yürüttüğü proje ile hazırlanan “Bunu Çektim 821. Sokak” adlı sergi, Kartallı sanat severlerin beğenisine sunuldu

Konak Belediyesinin sergisi Kartal’da açıldı

Levent BULUT / Dokuz Sütun

Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşe devam eden çocukların “Mutluluğun Resmini Yapan Çocuklar Abidin Dino” Resim Sergisi’ne bir süre önce ev sahipliği yapan İzmir Konak Belediyesi’nin hazırladığı fotoğraf sergisi, Kartal Belediyesi Meclis katındaki sergi alanında açıldı. “Bunu Çektim 821. Sokak” adlı sergide Konaklı 17 çocuğun çektiği 51 fotoğraf yer aldı. Etkinliğe İzmir Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Tarihi Birimi’nden Teodora Hacudi ve Nilgün Şafak Sener ile atölye yürütücüsü Serra Akcan katılırken, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de sergiyi kreş öğrencileri ile birlikte gezerek bilgi aldı.

51 FOTOĞRAF

İzmir Konak Agora Mahallesi’nde yaşayan 17 çocuğun çektiği 51 fotoğraftan oluşan “Bunu Ben Çektim 821. Sokak ” adlı serginin İstanbul’daki koordinatörlüğünü ise Kartal Belediyesi Kreş Şefi Suat Karagöz ve resim öğretmeni Dilek Turan yürüttü. Serginin açılışında konuşan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi’nin yaptığı en iyi hizmetlerden birinin kreşler olduğunu belirterek, kreş öğrencilerinin çalışmalarından gurur duyduğunu söyledi. Fidan, Konak Belediyesi’nin gerçekleştirdiği serginin de çok önemli bir proje olduğunun altını çizerek, çocukların gözü ile çekilen fotoğrafların anlamlı olduğunu söyledi. Fidan’ın konuşmasının ardından Kartal Belediyesi Atalar Şube Kreş öğrencileri, sergiyi ziyaret etti. Bu dakikalarda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de serginin açılışına katıldı. Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Tarihi Birimi’nden Teodora Hacudi ile tanışarak sergi hakkında bilgi alan Başkan Öz’e kreş öğrencisi minikler büyük ilgi gösterdi. Sergi ile ilgili bilgi veren Teodaora Hacudi ise sergide eserleri yer alan çocukların Roman, Suriyeli ve Güneydoğudan göç eden ve İzmir’in en eski mahallerinden biri olan Agora’da yaşayan çocuklar olduğunu söyledi. Mahallede pek çok dilin konuşulduğunu belirten Hacudi, çocukları topluma entegre etmek amacıyla yaptıkları çalışmalardan birinin de söz konusu sergiye neden olan fotoğraf atölyesi olduğunu söyledi.

YENİ TEKNOLOJİYİ İNCELEDİLER

Öte yandan Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte görev yapan kreş sorumluları ve öğretmenler, Eğitim Teknolojileri ve Okul Ekipmanları Fuarı’nı ziyaret etti. Bu yıl 10. kez düzenlenen fuarda seminerlere ve atölye çalışmalarına katılan kreş sorumluları ve öğretmenler, eğitim teknolojilerindeki yenilikleri öğrenerek, yeni okul ekipmanlarını inceledi. Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi’nde 30 Mart - 02 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuara katılan kreş sorumluları ve öğretmenler, kreşlerde öğrencilere ve öğretmenlere faydalı olabilecek pek çok yeni teknoloji ve ekipmanı yerinde inceleme fırsatı buldu. Fuarda önce Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü (YEĞİTEK) Bilal Tırnakçı’nın konuşmasını dinleyen kreş sorumluları ve öğretmenler, gün boyunca fuardaki atölye çalışmalarına da katıldı.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.