Koç Holding ünlü hastaneyi satın aldı 'Ödediği fiyat dudak uçuklattı'

Koç Holding ünlü hastaneyi satın aldı 'Ödediği fiyat dudak uçuklattı'

Türkiye'nin en büyük şirketler grupları arasında bulunan Koç Holding, ünlü hastaneyi satın aldı.

Türkiye'nin önde gelen şirketler grubu olan Koç Holding, yeni yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Son satın alma işlemiyle birlikte, Antalya'da Anatolia Hospital markasıyla işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Tıp Merkezi Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş'nin (KMC) sermayesinin yüzde 80'ine denk gelen toplam 66 milyon 581 bin TL nominal değerli ödeme devir işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

YÜZDE 95'İ PEŞİN ÖDENDİ

Koç Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, devre konu paylar için kayıt alma bedelinin 82 milyon 776 bin 249 avro olduğu ve bu tutarın yüzde 95'inin peşin olarak ödendiğini, kalan bakiye tutarın ise KMC'nin 31 Aralık 2023 Tarihli bağımsız denetimden geçmiş mali tablolarındaki net borç ve işletme sermayesi tutarları üzerinden hesaplanacak düzeltme ile ödeme yapılacağı belirtildi.

ekran-goruntusu-2024-03-29-072457.png

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"KMC'nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere, Şirketimiz ve KMC'de toplam yüzde 20 paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel (Azınlık Hissedarlar) arasında bir Pay Sahipleri Sözleşmesi imzalandı. Pay Sahipleri Sözleşmesi uyarınca tarafların paylarını belirli istisnai haller haricinde 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü ile 31 Mart-30 Haziran 2026 arasında kullanılmak üzere Koç Holdingin alım opsiyonu, Azınlık Hissedarlar'ın ise satma opsiyonu bulunuyor."

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.