Elde edilen bilgilere göre, Van’ın Tuşba ilçesine bağlı olan Akköprü Mahallesi’ndeki Toprakkaleye, saat 14.00 sularında intihar girişiminde bulunmak isteyen bir genç çıktı.
Çevredekilerin durumu yetkililere haber vermesi üzerine olay yerine polis, AFAD, UMKE, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
Ekipler, bölgeye giderken kayalıklarda bulunan genç, bir süre sonra baygınlık geçirerek bir anda yere yığıldı. Ekipler, 2 saat süren bir çalışmanın sonunda genci sedye yardımıyla düşüp kaldığı kayalıklardan kurtarmayı başardı.
İlgili Haberler