Haftada en az 10 gram altın buluyor

Haftada en az 10 gram altın buluyor
Zonguldak'ta Alaplı ve Yığılca arasındaki derelerde çamurlu sulara aldırış etmeden altın arayan İsmail Uslu, haftada en az 10 gram altın bulduğunu söyledi.

Zonguldak'ta Alaplı ve Yığılca arasındaki derelerde çamurlu sulara aldırış etmeden altın arayan İsmail Uslu, iki yıldır bu işi yaptığını söyledi. İlk başlarda hobi olarak başladığı altın avcılığına daha sonrasında sürekli altın aramakla gününü geçiriyor. Karabük'ten altın aramaya geldiğini söyleyen 68 yaşındaki İsmail Uslu, "Yaklaşık 2 yıldır bu işi yapıyorum. İlerleyen yaşıma rağmen avcılık yapıp hayvanlara zarar vermiyorum. Kahvede vakit öldürmek yerine boş zamanlarımı akarsu, dere kenarlarında değerlendirip buralarda değerli taç, altın tozu, tarihi dokuya zarar vermeden bu tip araştırma içerisinde geçirmekteyim. Umut arayan insanlara derim ki, hafta sonunda en azından gidin dere kenarlarında balığınızı yiyin, temiz havada çayınızı için araştırın. Size lazım olan bir kürek bir eleme işin alt tarafı. Ben öyle başladım ve iki yıldır yaklaşık devam ediyorum. Bu altın doğada her yerde bulunuyor. Sadece aramasını ve yerini bileceksin" ifadelerini kullandı.

"BASİT ARAÇ GEREÇLERLE ALTIN BULUNABİLİR"

Hobi olarak başladığı bu işte büyük aletlere ve yatırımlara gerek olmadığını söyleyen İsmail Uslu, basit birkaç araç gereçle altın aramaya başlanabileceğini söyledi. "Size lazım olan bir kürek bir eleme işin alt tarafı. Ben öyle başladım ve iki yıldır yaklaşık devam ediyorum. Bu altın doğada her yerde bulunuyor. Sadece aramasını ve yerini bileceksin" ifadelerini kullandı. Hobi olarak başladığı bu işte büyük materyallere gerek olmadığını ifade eden İsmail Uslu, dere yataklarında altın aramak için çok büyük ve pahalı malzemelere ihtiyaç olmadığını söyledi.

'İYİ BİR KAYNAKTA HAFTADA 10-13 GRAM ALTIN BULUNUR'

İsmail Uslu, bu işi yapan meraklılar arasında her gün altın araması yapanların, kaynağına denk geldiğinde haftada 10-13 gram altın bulduklarını ifade etti.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.