Gaz satış noktalarına kamera zorunluluğu...

Tüp gaz satan bayilere zorunluluk getirildi.

Gaz satış noktalarına kamera zorunluluğu...

Kamera zorunluluğu geliyor

Gülsüm Hülya SUNDU / İSTANBUL

Tüp gaz satan perakende satış bayileri iş yerlerinde bundan böyle kamera kayıt sistemi kullanacak Sıvılaştırılmış petrol gazı tüp dağıtım merkezleri ve perakende satış yerleri ile varsa bunların tüp depolamak için kullandığı iş yerlerine giren ve çıkanların tesbiti amacıyla kamera kayıt sistemi kurulması zorunluluğu getirildi.

“İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İçişleri Bakanlığının yazısı üzerine Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar gereğince, yürürlükteki yönetmeliğin 5. maddesinin birinci fıkrasına ek bir bent eklendi.

Bu sistem aracılığıyla elde edilen kayıtlar, 30 gün muhafaza edilecek ve yetkili makamlar haricindeki kişi ve kurumlara verilmeyecek. Bilindiği gibi daha önce de Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı üzerine PKK’lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcı düzeneklerinde de kullanılan tüplerin satışına sıkı denetim getirilmiş ve tüp satışlarının T.C. kimlik numarası ve tüpün seri numarasına göre yapılmasına başlanmıştı.

Başbakan Yıldırım’ın, “terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde kullandığı el yapımı patlayıcıların hazırlandığı malzemelere yönelik sıkı gözetim ve denetim getirilmesi” yönündeki talimatı üzerine harekete geçen kurumlarca patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerle ilgili çeşitli önlemler alınmıştı.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.