Belediye tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında, folklor gösterileri, bando konserleri, animasyon şovları, interaktif langırt ve dart turnuvaları gibi bir dizi renkli aktivite gerçekleştirildi. Ayrıca çocuklar için şişme oyun alanları gibi eğlenceli imkanlar sunuldu.
Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar ve diğer yetkililerin katılımıyla, Egemenlik Mesire Alanı'nda yeni açılan "Dev Fest Gençlik Festivali"nde DJ Emircan Saltabaş'ın müzik performansıyla gece renklendi. Festivalde, özel eğitim alan çocuklar da dahil olmak üzere gençler eğlencenin tadını çıkardı. Başkan Ulupınar, bayram kutlamalarında yaptığı konuşmada, mesire alanının festival öncesinde yapılan 20 günlük bakım çalışmalarına değindi ve gençlere yönelik daha fazla etkinlik planladıklarını belirtti. Ulupınar, gençlerin her zaman destekçisi olduklarını ve en büyük zenginliklerinin gençler olduğunu vurgulayarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gazilere ve şehitlere minnettarlıklarını ifade etti.