Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, aldıkları ihbar sonucu bir eve giderek gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Evden 8 ton çöp çıkarıldığı öğrenildi. Çıkarılan çöpler, Yenikent Katı Atık Düzenli Depolama Alanı’na götürüldü.
Dumlupınar Mahallesi'nde yer alan bir evden 8 ton çöp topladı. Yalnız yaşayan ev sahibinin adresine yapılan şikayet üzerine harekete geçen ekipler, savcılık izniyle evde yaptıkları incelemede, çöp yığınlarına rastladı.
Ekipler, evde bulunan kağıt, plastik ve hurda ev aletleri gibi atıkları toplayarak Hamitler’deki Yenikent Katı Atık Düzenli Depolama Alanı’na taşıdı. Toplanan atıkların miktarı 8 tonu buldu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından temizlenen ev, sahibinin yakınlarına teslim edildi. Bu olay, mahalledeki diğer sakinler arasında da büyük şaşkınlık yarattı.