Bakanlık 81 ile genelge gönderdi ’15 Nisan’a kadar uzatıldı’

Bakanlık 81 ile genelge gönderdi ’15 Nisan’a kadar uzatıldı’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 81 ile genelge göndererek o uygulamayı 15 Nisan’a kadar uzattı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış aylarının başlangıcında gönderilen genelge kapsamında, vatandaşlara yardım ve gerekli hallerde psikososyal destek veriyordu.

Bakanlık ülke genelinde kış şartlarının etkisini göstermesiyle birlikte sokakta yaşayan kimsesizlerin barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 81 il Valiliğe sonra ermek üzere olan desteğin uzatılması için genelge gönderdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na gönderilen genelgede söz konusu destekler 15 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı.

thumbs-b-c-66c477064e0acae5788b2c8fe28d2770.jpg

VATANDAŞLARIN TESPİTİ YAPILIYOR

Kış aylarında vatandaşların sokakta kalmaması için gerekli iş ve işlemlerin yapılmasını içeren genelge ile ilk olarak il ve ilçelerdeki evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişilerin tespiti yapılıyor.

Tespit edilen bu kişiler öncelikli olarak il/ilçe sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine götürülüyor.

Kamu kurumu misafirhanelerinin uygun olmadığı durumlarda pansiyon, otel vb. yerlerde konaklamaları sağlanarak sokakta kalan vatandaşların kışı rahat geçirilmeleri sağlanıyor.

Öte yandan barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ilde ve ilçede konaklatılan vatandaşların temizlik sağlık, temel gıda, giyim ihtiyaçları da yetkililer tarafından gideriliyor.

thumbs-b-c-ca328cdcc116fb34eb7e7ec4ceb4431b.jpg

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.