Bahçeli: Dileğimiz AKP-CHP ittifakıdır

Bahçeli: Dileğimiz AKP-CHP ittifakıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP lideri Özgür Özel ve Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da Altılı Masa'nın diğer unsurlarının desteği MHP'nin samimi dileği ve temennisidir" dedi.

Cumhur İttifakı ortaklarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından gündemdeki gelişmelere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Dün, görüşmeler öncesinde yaptığı “Allah bana yeter” yazılı yüzük paylaşımı ile dikkat çeken Bahçeli, açıklamasında, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da Altılı Masa'nın diğer unsurlarının desteği MHP'nin samimi dileği ve temennisidir" ifadelerini kullandı.

allahbanayeter.webp

Ayrıca Bahçeli, açıklamasında MHP'nin Cumhur İttifakı’na bağlılığının devam edeceğini de belirtti.

Öte yandan Bahçeli, Sinan Ateş davası üzerinden de "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e yönelik itibar suikastı" yapıldığını savundu.

Bahçeli’nin açıklaması şu şekilde:

“ÇOK BİLİNMEYENLİ YENİ BİR DENKLEMİN KURULMAK İSTENDİĞİ GÖZLEMLENMEKTEDİR”

“31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini müteakiben Türk siyasetinde, demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan siyasi partiler arasında normalleşme ve yumuşama arayışlarının temel alınarak çok bilinmeyenli yeni bir denklemin kurulmak istendiği gözlemlenmektedir. Zira her şey milletimizin huzurunda gerçekleşmektedir.

“DİYALOGDAN RAHATSIZLIK DUYMAYACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi iyi niyetli, yapıcı, yol açıcı, millet ve ülke lehine olduktan sonra söz konusu munzam ve muhassıl diyalogları kuşkusuz makul ve mantıklı değerlendirmekten en ufak rahatsızlık duymayacaktır. Kutuplaşmanın ve kavgaya tutuşmanın sonu ve sonucu asla yoktur.

“MHP'Yİ HEDEF ALAN KARALAMA KAMPANYASINA DÖNÜŞTÜ”

Kucaklaşmak, konuşmak, milletimizin talep ve sorunlarına müşterek akılla çözüm aramak, bunu da başarmak siyasi partilerin asıl ve öncelikli görevidir. Elbette buna diyecek veya itiraz edecek halimiz ve hevesimiz hiç olmayacaktır. Ancak sıcak gündemin üst sıralarına yerleşen temas ve görüşme trafiğinin Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan karalama kampanyasına dönüştüğü de her türlü izahtan varestedir. Dikkat, temkin ve titizlikle takip ettiğimiz nevzuhur gelişmelerin esrar perdesi aralandığında başka hesapların, alttan alta körüklenen farklı beklentilerin varlığı müşahede ve mütalaa edilmektedir.

“İÇ HUZUR VE BARIŞ ORTAMINI ZEHİRLEMEYE TAM TEŞEBBÜS”

Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin normalleşme ve yumuşama ortamına şaşı baktığı, şüpheyle yaklaştığı, hatta zarar verdiği televizyon ekranlarından, sosyal medya platformlarından ve gazete sayfalarından devamlı surette ileri sürülmektedir. İddianamesi hazırlanan bir cinayet davası üzerinden de Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e yönelik itibar suikastının yaygınlaşması, bu suikasta refakat eden kimi isimlerin sürekli parlatılması, dahası kapı kapı gezdirilmesi, ekran ekran dolaştırılması, bir hak ve hukuk arayışından öte iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye tam teşebbüstür.

“DURUŞMADA HAZIR BULUNACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır. Yurt içi ve yurt dışı menşeli çıkar odaklarının, yıkım ortaklarının, siyasi istikrar muhalifi çevrelerin, bilhassa da Cumhur İttifakı muarızlarının partimizi töhmet altında bırakmak, bir yol ayrımının inşasını sağlamak maksadıyla kesintisiz faaliyet içinde oldukları meydandadır.

“NORMALLEŞME ÖNÜNDE BARİYER GÖRÜLÜYORSAK GEREĞİNİ YAPARIZ”

Bizim sevdamız Türkiye, mensubiyet onurumuz da büyük Türk milletidir. Ne yapıyorsak, ne söylüyorsak Türkiye ve Türk milletinin çıkarınadır. Bu kapsamda siparişi yapılan normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet Milliyetçi Hareket Partisi bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa, Bu konuda da geniş bir ittifak husule gelmişse, bize düşen sorumluluk ülkemiz ve milletimiz uğruna her türlü fedakarlığı göze almak, gereğini ise gönül huzuruyla yapmaktır.

bbb.jpg

“AK PARTİ İLE CHP ARASINDA GENİŞ TABANLI BİR İTTİFAK MHP’NİN SAMİMİ DİLEĞİ VE TEMENNİSİDİR”

AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA BAĞLILIĞIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Buna rağmen Cumhur İttifakı’na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM’de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir. Kaldı ki Cumhur İttifakı’ndan tavizimiz, geri dönüşümüz, yarı yolda bırakmamız, ilkelerinden ve hedeflerinden cayma göstermemiz mümkün değildir.

“ERDOĞAN'IN ARKASINDA DURACAĞIMIZI HERKES ÇOK İYİ BİLMELİDİR”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalınız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşmeleri, kurduğu ilişki ağlarını, icra ettiği ikili temasları saygıyla karşılıyor, zatı devletlerini daha da rahatlatmak için bir kez daha feragatle hareket edip karşılıksız inisiyatif alıyor ve bu tercihimizi aziz milletimizle paylaşıyoruz.”

BAHÇELİ'NİN ARDINDAN AKP’DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gündeme bomba gibi düşen açıklamalarının ardından AKP’den de yanıt geldi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'nın kararlılıkla yoluna devam ettiğini vurguladı.

Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi geleceğe taşımak ve milletimize hizmet etmek noktasında güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tamdır"

ooo.png

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.