ABİM ile iş sahibi oldular

Arnavutköy Belediyesi İstihdam Merkezi’nin (ABİM) yönlendirmesiyle 100 kişi, Arnavutköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde işe aldı.

ABİM ile iş  sahibi oldular

ABİM ile iş sahibi oldular

Cengiz CİHAN / Dokuz Sütun

200’ün üzerinde başvurunun yapıldığı işte çalışacak olanlar, noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirlendi. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’nın öncülüğünde gerçekleşen projede, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları; Kemal Aygenli ve Hakan Şişman, kura çekerek işe alınacak 100 kişi belirlendi.

Aygenli, “Bugün Arnavutköy’de mevsimsel olarak alınacak olan işçilerin burada kura çekimini gerçekleştireceğiz. Kura da ismi çıkan arkadaşlar Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışacak. Onunla alakalı; çiçek ekimi, budama işleri yapacaklar. Arnavutköy Belediyesi İstihdam Merkezi diye bahsettiğimiz (ABİM) birimimiz, Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’nın bir projesi. Bu pek çok ilçe de uygulanan bir proje olmasına rağmen Arnavutköy’de daha çok işçilerin yaşadığı bir yer olduğundan, vatandaşlarımızın iş taleplerini ayaklarına getirmiş oluyoruz. İş aramakta zorluk çekmemeleri, ve bu arkadaşlarımızı çevremizde mevcut bulunan sanayi kuruluşlarına da yerleştirerek iki taraflı fayda sağlamak amacıyla çalışıyoruz.” diye konuştu. 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.