81 ilde genelge yayımlandı! Bunu yapana en az 1 milyon TL ceza kesilecek

81 ilde genelge yayımlandı! Bunu yapana en az 1 milyon TL ceza kesilecek

Türkiye genelini yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Son haberlere göre, karar gece yarısı Meclis'te kabul edildi.

Son zamanlarda birçok kişinin şikayetçi olduğu fahiş fiyat ve stokçuluk konusunda hükümet ilk adımını attı. Bu kapsamda, yasa Meclis'ten geçerek onaylandı.

MECLİS'TE ONAYLANDI!

Fahiş fiyat ve stokçuluğa yönelik cezaların artırılmasını içeren kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi. Türk Ticaret Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören teklif, Meclis'te onaylanarak yasalaştı.

Picture background

TBMM'de kabul edilen fahiş fiyat ve stokçuluğa ilişkin kanun teklifi hakkında Ticaret Bakanı Ömer Bolat açıklama yaptı. Bolat, mücadelenin devam edeceğini vurguladı. Kararın kabul edilmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bolat, şu ifadeleri kullandı: “Görüşmeler süresince özverili bir şekilde çalışan Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyelerine, Milletvekillerimize ve Bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.”

DETAYLAR BELLİ OLDU

Fahiş fiyat ve stokçuluğa yönelik alınan kararların detayları netleşti. Buna göre:

Hükümetin koyduğu kurallara uymayan işletmelere en az 100 bin TL, en fazla 1 milyon TL para cezası verilecek.

Piyasada darlık yaratan ve piyasa dengesini bozan işletmelere 1 milyon TL ile 12 milyon TL arasında para cezası kesilecek.

turkis.jpg3 CEZA ALAN İŞLETMELER İÇİN ÖNEMLİ KARAR!

Ticaret Bakanlığı, bir yıl içinde en az 3 defa ceza alan işletmelerin, tedarikçilerin ve perakendecilerin iş yerlerini 6 gün süreyle kapatabilecek. Para cezaları, işletmelerin büyüklüğüne göre 1 milyar TL'ye kadar çıkabilecek.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.