32 ilde oy verme işlemi sona erdi 'İlk sonuçlar Kamu Son Haber'e gelmeye başladı'

32 ilde oy verme işlemi sona erdi 'İlk sonuçlar Kamu Son Haber'e gelmeye başladı'

32 ilde oy verme işlemi saat 16:00 itibariyle sona erdi. İlk sonuçlar Kamu Son Haber'e gelmeye başladı.

2024 Yerel Yönetimler Seçimleri kapsamında 32 ilde oy verme işlemi saat 16:00 itibariyle sona erdi.

32 ilde sandıklar kapanırken Batı illerinde oy verme işlemi devam ediyor. İlk sonuçlar Kamu Son Haber'e gelmeye başladı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, akşam saat 21:00 itibariyle seçim yasağının kalkacağını belirtti. Seçim yasağının kalkmasıyla birlikte ilk sonuçlara Kamu Son Haber'den ulaşabilirsiniz.

2023-secim-oy-pusula-aa-2045019.jpg

32 İLDE SANDIKLAR KAPANDI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında saat 07.00'de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

Bu illerin dışındaki illerde saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek.

secim-aa-2042605.jpg

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

SAAT 21:00 İTİBARİYLE SERBEST OLACAK

Zarftan çıkan oy pusulalarında bir seçim türüne ait olanının geçersiz olması, diğerinin geçersiz sayılmasını gerektirmeyecek.

secim-stok-aa-2014163.jpg

Radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00'e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak, bu yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.

Bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde daha önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.