20 yıllık dev inşaat firması iflas etti! Sedat Peker’in ‘çökme’ iddiasıyla gündemdeydi

20 yıllık dev inşaat firması iflas etti! Sedat Peker’in ‘çökme’ iddiasıyla gündemdeydi

İstanbul'da yürüttüğü inşaatlarla isminden söz ettiren Eval İnşaat iflas etti. Mahkemenin kararı ile birlikte şirketin tasfiyesine geçildi. Sedat Peker, şirkete çöküldüğünü iddia etmişti. Son olarak Esenyurt’ta binlerce dairelik bir proje geliştiren şirketin sahipleri Aydın Arvas ve avukatı kurşunlanmıştı.

HalkTV'nin özel haberine göre, Bakırköy 3. Asliye Tic. Mahkemesi, geçen 13 Temmuz’da Eval İnşaat ve Ticaret Limited Şti için iflas kararı verdi. Mahkemenin verdiği iflas kararı ile birlikte şirketin tasfiyesi için dosya Bakırköy 1. İcra İflas Müdürlüğü’ne gönderildi. Birinci alacaklılar toplantısı ise 10 Ekim günü yapılacak.

BİNLERCE KONUT İNŞA ETTİ

20 yılı aşkın bir süreden beri konut ve işyeri inşa eden Eval İnşaat, bugüne dek binlerce daire inşa etti. Şirketin en büyük projesi ise 1300 daireden oluşan ‘Eval Park Projesi’ olmuştu.

Eval İnşaat Konut ve Ofis Projeleri

Ancak, Esenyurt’ta bulunan proje şirket için sancılı bir sürecin de başlamasına neden oldu. Projenin tamamlanamaması sonrası devreye başka şirketler girdi. Bu süreçte Eval İnşaat’ın sahipleri ile başka yükleniciler arasında yaşanan gerilim, silahlı saldırıya dönüşmüştü.

Eval inşaat | Yeni Emlak

Eval İnşaat’ın sahibi Aydın Arvas ile avukatı kurşunlanmıştı. Bu kişilerin kurşunlanmasının gerisinde yer alan isimlerden Adem Örenci ve Medet Anlı hapis cezası aldı.

ŞİRKETİN TEK HİSSESİ FATMA ÇİFTÇİ ADINA

Eval İnşaat’ın sahibine yönelik silahlı saldırıyı Sedat Peker de 2 yıl önce gündeme getirmişti. Peker, Esenyurt eski belediye başkanı Murat Alatepe’nin, Arvas’a saldırıda rolü olduğunu iddia etmişti.

Peker, Alatepe’nin, kendisine ait gayrimenkulleri eniştesinin üzerine kaydettiğini belirtmişti. Peker, Alapete’nin eniştesinin de Aydın Arvas’ın kurşunlanmasına karışan Adem Örenci ile ortak olduğunu gündeme getirmişti. Peker, Örenci’nin, Alatepe’nin işlerini yaptığını öne sürmüştü.

Bu arada, iflasına karar verilen Eval İnşaat’ın ortakları arasında Aydın Arvas’ın yanı sıra Erol Hançer ve İsmet Anaç da yer alıyordu. Ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre şirketin tek hissesi Fatma Çiftçi adına görünüyor.

İlgili Haberler
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.