14 emniyet müdürü göreve iade edildi

14 emniyet müdürü göreve iade edildi
Yargı kararlarının uygulanmasıyla 14 birinci sınıf emniyet müdürü daha görevlerine iade edildi. Göreve iadeler arasında önceki bakan Süleyman Soylu döneminde ihraç edilen Murat Çetiner de bulunuyor. Çetiner, suç örgütü Sarallar hakkında bir rapor yazmıştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın göreve gelmesinin ardından yargı kararlarının uygulanması yönündeki talimatı gereği, 14 birinci sınıf emniyet müdürü daha görevlerine iade edildi.

OHAL KHK’larıyla ihraç edilen kamu personelinin yargı kararlarına rağmen özellikle İçişleri Bakanlığı’nda görevlerine iade edilmediği iddia edilmiş, söz konusu durum Meclis gündemine girmişti.

Habertürk’ün haberine göre, Strateji, Özel Güvenlik Denetleme ve Teftiş Kurulu başkanlıklarında göreve başlayan 14 birinci sınıf emniyet müdürünün isimleri sıralandı.

SÜLEYMAN SOYLU AYRINTISI

Buna göre yapılan açıklamada Ümit Otman, Nurbay Sancak, Uğur Gül, Bilsay Çetin, Gürkan Ateşli, Mustafa Akdağ ve Dindar İlhan’ın iade biriminin Özel Güvenlik ve Denetleme Başkanlığı olduğu belirtildi. Metin Şenol, Necmeddin Pek, Celalettin Martin, Hanifi Sambur ve Hüdayi Sayın’ın iade birimi de Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Murat Çetiner ve Haydar Karsavuranoğlu’nun iade birimi de Teftiş Kurulu Başkanlığı oldu.

Göreve iadeler arasında yer alan Murat Çetiner, önceki bakan Süleyman Soylu döneminde ihraç edilmiş ve suç örgütü Sarallar hakkında bir rapor yazmıştı.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.